tel. 728 103 641 mail. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kolektory słoneczne

W zaledwie 15 min Słońce jest w stanie dostarczyć do naszej planety tyle energii ile Ziemia zużywa w ciągu całego roku. Nie ulega więc wątpliwości, że to co w naturze jest niewyczerpanym zasobem, stanowi jednocześnie doskonałe źródło energii. Umiejętne wykorzystanie tego dobrodziejstwa nie tylko pozwala oszczędzić do 70% potrzeb ciepłej wody użytkowej oraz dostarczyć 20-30% energii cieplnej do ogrzewania. Z każdego m2 kolektorów płaskich, można pozyskać przynajmniej 525 kWh energii cieplnej w ciągu roku, co jest równoważne energii uzyskiwanej z ponad 100l oleju opałowego. To porównanie pozwala oszacować wymierne korzyści ekonomiczne i ekologiczne wynikające z wykorzystania energii słonecznej.


W aspekcie zmniejszających się zasobów ropy naftowej i gazu oraz okresowych zakłóceń w imporcie tych surowców, ich ceny będą coraz wyższe. Nasz standardowy zestaw solarny zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny potrafi się zwrócić w przeciągu 4-5 lat, a mając na uwadze wciąż rosnące ceny surowców to może nastąpić wcześniej.

 

 

 


katalog kolektorów słonecznych


katalog podgrzewaczy wody
ze stali nierdzewnej